Najczęściej zadawane pytania - w jakim czasie ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie?

Ile czasu ma firma ubezpieczeniowa na wypłatę odszkodowania z OC?


Po zgłoszeniu wniosku do ubezpieczyciela sprawcy o wypłatę odszkodowania z OC, podmiot odpowiedzialny w terminie 30 dni ma obowiązek wypłaty świadczenia lub pisemnego powiadomienia poszkodowanego o przyczynach niemożności spełnienia roszczeń odszkodowawczych. Często zdarza się, iż ubezpieczyciel nie stosuje się do ustawowego terminu, argumentując swoją decyzję niezakończonym postępowaniem wyjaśniającym okoliczności wypadku lub brakiem wyroku sądowego w sprawie karnej przeciwko sprawcy. Można w takiej sytuacji zadać sobie pytanie co w takiej sytuacji i przede wszystkim w jakim czasie ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie?


Jeżeli tego rodzaju konflikt zrodzi konieczność skierowania pozwu do sądu przeciwko ubezpieczycielowi, termin wypłaty odszkodowania z OC wydłuży się do zakończenie procesu, aczkolwiek wtedy ubezpieczyciel jest już prawnie zobowiązany do wypłaty wszystkich zaległych świadczeń, łącznie z odsetkami za zwłokę. W skali roku są to odsetki w wysokości 13%. Współpracując z Nami masz pewność iż na każdym etapie prowadzenia Twojej sprawy zyskasz pomoc profesjonalistów w każdej dziedzinie zarówno na etapie postępowania likwidacyjnego przed ubezpieczycielem, jak również w procesie cywilnym w walce o najwyższe kwoty odszkodowania powypadkowego.

W jakim czasie ubezpieczyciel musi wypłacić odszkodowanie?

  1. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
  2. Nadal masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie?
  3. Chciałbyś uzyskać poradę i odpowiedzi na pytania związane z Twoją sytuacją?

Nasi eksperci czekają na Twój telefon. Skontaktuj się z jednym z nich i uzyskaj wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Rozmowy i porady prowadzimy na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że telefon odbierze pracownik kancelarii, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Ze względu na specjalizację oraz szeroką wiedzę i doświadczenie w temacie już podczas pierwszej rozmowy dowiesz się czy w sytuacji, w której się znalazłeś masz prawo do tego, aby starać się o odszkodowanie. Przedstawimy Ci też szczegółowo jak w praktyce wygląda sam proces występowania o odszkodowanie a także to, co możemy zaoferować ze swojej strony.


Dowiedz się dlaczego powinieneś zgłosić do NAS swoją sprawę