Najczęściej zadawane pytania - jak starac sie o odszkodowanie po wypadku

Czy jako sprawca zdarzenia mogę starać się odszkodowanie po wypadku?


Komunikacyjne odszkodowania po wypadku wypłacane są wszystkim osobom poszkodowanym w danym zdarzeniu pod warunkiem, że nie były jego sprawcą. Jeśli jesteś kierowcą, który wskutek nieprawidłowego zachowania na drodze spowodował wypadek, ubezpieczyciel OC odmówi Ci wypłaty odszkodowania powypadkowego. Przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz Kodeks Cywilny regulują zakres przyznawanych świadczeń odszkodowawczych, a w szczególności osoby uprawnione do uzyskania odszkodowania za wypadek komunikacyjny.


Sprawca zdarzenia ustalany jest w toku postępowania policji, która na podstawie zebranych dowodów, zeznań świadków, opinii biegłych jest w stanie ustalić winnego danego zdarzenia. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak starać się o odszkodowanie po wypadku, w którym zostałeś poszkodowany, zgłoś się do NAS. Każdą sprawę analizujemy bezpłatnie, oceniamy zasadność Twoich roszczeń, doradzamy w jaki sposób możesz uzyskać jak najwyższe odszkodowanie powypadkowe.

Jak starać sie o odszkodowanie po wypadku

  1. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
  2. Nadal masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie?
  3. Chciałbyś uzyskać poradę i odpowiedzi na pytania związane z Twoją sytuacją?

Nasi eksperci czekają na Twój telefon. Skontaktuj się z jednym z nich i uzyskaj wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Rozmowy i porady prowadzimy na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że telefon odbierze pracownik kancelarii, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Ze względu na specjalizację oraz szeroką wiedzę i doświadczenie w temacie już podczas pierwszej rozmowy dowiesz się czy w sytuacji, w której się znalazłeś masz prawo do tego, aby starać się o odszkodowanie. Przedstawimy Ci też szczegółowo jak w praktyce wygląda sam proces występowania o odszkodowanie a także to, co możemy zaoferować ze swojej strony.


Dowiedz się dlaczego powinieneś zgłosić do NAS swoją sprawę