Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu - spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu a odszkodowanie z OC

Spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu a odszkodowanie z OC


Jazda pod wpływem alkoholu nie tylko niesie za sobą możliwość straty uprawnień oraz mandatu karnego, ale również innych, bardziej poważnych konsekwencji w sytuacji kiedy spowodujemy wypadek drogowy. Niezależnie od skutków zawsze wiąże się to z odpowiedzialnością karną, a w przypadku osób poszkodowanych z konsekwencjami finansowymi, jeśli będą się starać o odszkodowanie z OC. Mimo posiadania uprawnień do kierowania pojazdem oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC, po wypłaceniu osobom poszkodowanym odszkodowań powypadkowych, ubezpieczyciel ma prawo aby zastosować regres ubezpieczeniowy. Jest to prawo do ściągania od sprawcy wypadku wszelkich świadczeń wypłaconych osobom poszkodowanymi na poczet odszkodowań powypadkowych.


Wypadek po alkoholu a odszkodowanie

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu są więc bardzo poważne. W wypadkach ze skutkiem śmiertelnym, gdzie osobami uprawnionymi do uzyskania odszkodowania komunikacyjnego jest najbliższa rodzina ofiary wypadku, kwoty roszczeń odszkodowawczych nierzadko sięgają kilkuset tysięcy złotych. W Polsce rekordzistą jest kierowca, który pod wpływem alkoholu spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym a kwota regresu sięgnęła 1,6 mln złotych.

Konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu

  1. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
  2. Nadal masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie?
  3. Chciałbyś uzyskać poradę i odpowiedzi na pytania związane z Twoją sytuacją?

Nasi eksperci czekają na Twój telefon. Skontaktuj się z jednym z nich i uzyskaj wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Rozmowy i porady prowadzimy na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że telefon odbierze pracownik kancelarii, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Ze względu na specjalizację oraz szeroką wiedzę i doświadczenie w temacie już podczas pierwszej rozmowy dowiesz się czy w sytuacji, w której się znalazłeś masz prawo do tego, aby starać się o odszkodowanie. Przedstawimy Ci też szczegółowo jak w praktyce wygląda sam proces występowania o odszkodowanie a także to, co możemy zaoferować ze swojej strony.


Dowiedz się dlaczego powinieneś zgłosić do NAS swoją sprawę