Najczęściej zadawane pytania - ubezpieczenie a odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy

Czy muszę być ubezpieczony aby otrzymać odszkodowanie powypadkowe?


Aby otrzymać świadczenia za uszczerbek na zdrowiu po wypadku komunikacyjnym (odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy) nie trzeba być ubezpieczonym. Odszkodowanie powypadkowe otrzymują wszystkie osoby poszkodowane pod warunkiem, iż nie były sprawcą danego zdarzenia. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pojazdu mechanicznego jest ubezpieczeniem obowiązkowych, które przede wszystkim ma chronić kierowcę przed finansowymi skutkami zdarzeń drogowych związanych z ruchem tego pojazdu, a w szczególności dać szansę na rekompensatę poniesionej krzywdy wszystkim osobom poszkodowanym w danym zdarzeniu.


Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy dotyczy zarówno pieszych, pasażerów, jak również innych kierowców pojazdów mechanicznych. Jako osoba poszkodowana możesz liczyć na:
- zadośćuczynienie, jako formę rekompensaty poniesionej krzywdy,
- zwrot kosztów leczenia, zakupu leków, dojazdów do placówek medycznych oraz zabiegów rehabilitacyjnych,
- zwrot utraconego dochodu z jakiejkolwiek formy zatrudnienia czy prowadzonej działalności gospodarczej
- w uzasadnionych przypadkach na rentę.

Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy jest rekompensatą pieniężną i co najważniejsze indywidualną. Zawsze uwzględnia osobistą sytuację poszkodowanego i co do zasady stanowi pełne wynagrodzenie poniesionej krzywdy.

Odszkodowanie powypadkowe z OC sprawcy

  1. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
  2. Nadal masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie?
  3. Chciałbyś uzyskać poradę i odpowiedzi na pytania związane z Twoją sytuacją?

Nasi eksperci czekają na Twój telefon. Skontaktuj się z jednym z nich i uzyskaj wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Rozmowy i porady prowadzimy na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że telefon odbierze pracownik kancelarii, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Ze względu na specjalizację oraz szeroką wiedzę i doświadczenie w temacie już podczas pierwszej rozmowy dowiesz się czy w sytuacji, w której się znalazłeś masz prawo do tego, aby starać się o odszkodowanie. Przedstawimy Ci też szczegółowo jak w praktyce wygląda sam proces występowania o odszkodowanie a także to, co możemy zaoferować ze swojej strony.


Dowiedz się dlaczego powinieneś zgłosić do NAS swoją sprawę