Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Czy warto zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej o pomoc w uzyskaniu odszkodowania?


Żyjemy w czasach nabierającego rozpędu kapitalizmu. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do tego, że nasza gospodarka / najbliższe otoczenie funkcjonuje w oparciu o zasadę generowania zysku. Ba, zdążyliśmy się nawet przyzwyczaić, że nasi politycy jak nikt inny przystosowali się do tej złotej zasady kapitalizmu. Na co dzień nie zauważamy, w jakim tempie zmienia się świat wokół nas, ale pewne jest, że coraz bardziej dążymy do modelu amerykańskiego. Co jest charakterystyczne dla takiego modelu? Między innymi to, że można naginać reguły, naciągać prawo, zniekształcać obraz - „być kreatywnym”. Co mam na myśli? Między innymi szeroko zakrojone kampanie marketingowe obiecujące cotygodniowe obniżki cen, fascynujące reklamy w TV z regułkami napisanymi druczkiem tak drobnym, że trudno go dostrzec, dziwne instytucje ala-bankowe oferujące ala-lokaty, darmowe kredyty na wyciągnięcie ręki itd. Tak, żyjemy w czasach postępującego kapitalizmu i mam wrażenie, że jako konsumenci nie podlegamy wystarczającej ochronie. Kolejne ba, nie można się dziwić, że rząd odstępuje od regulacji rynku, ale osobiście uważam, że nie powinien odstępować od ochrony przed nieuczciwymi praktykami ze strony przedsiębiorców.


Pomoc w uzyskaniu odszkodowania

I tutaj chciałbym wrócić do tematu. Od kogo możemy uzyskać pomoc w uzyskaniu odszkodowania? Wykupując polisę i wybierając ubezpieczyciela bardzo często ulegamy impulsom. Robimy to bądź pod wpływem sugestywnej reklamy, bądź bardziej prozaicznie kierujemy się kryterium ceny. Można powiedzieć, że w przypadku standaryzowanych polis OC ten drugi czynnik jest chyba najczęściej stosowany i słusznie – wszak ustawa gwarantuje, że każda polisa OC jest identyczna – więc po co przepłacać? Ale czy czujemy się finansowo zabezpieczeni w momencie, gdy dochodzi do zdarzenia drogowego i okazuje się, że inny uczestnik ruchu uszkodził nasz pojazd? My dzieci młodego kapitalizmu mający dawno za sobą pierwsze doświadczenia już doskonale wiemy, co nas czeka. Walka z ubezpieczycielem o samochód zastępczy do czasu i na czas naprawy pojazdu, zaniżone wyceny nieuwzględniające oryginalnych części pojazdu, nieskuteczne odwołania, sąd…, poszarpane nerwy, poczucie niesprawiedliwości i bezradności. A do kogo możemy się zwrócić o pomoc w uzyskaniu odszkodowania? Gdzie możemy wyrazić swój pogląd na temat nierównowagi sił pomiędzy potężnym konglomeratem finansowym, jakim jest zakład ubezpieczeń ze swoją wiedzą, doświadczeniem i działem prawnym a zwykłą osobą prywatną starająca się po prostu o należny zwrot kosztów po wypadku?
Na szczęście kapitalizm ma to do siebie, że wszędzie gdzie pojawia się potrzeba pojawia się również i podmiot, który taką potrzebę zaspokoi. I tak od kilku lat obserwujemy gwałtowny rozwój kancelarii odszkodowawczych, które występują w imieniu klienta do ubezpieczyciela. Podmioty takie mogą prowadzić w miarę wyrównane negocjacje z ubezpieczycielem i zadbać o należyte zabezpieczenie naszych interesów. Jak to w kapitalizmie bywa nie ma nic za darmo, więc podmioty takie oczywiście pobiorą od wynegocjowanego odszkodowania swoja prowizję. Co my mamy z tego? Otrzymujemy prawnika, który w naszym imieniu występuje o odszkodowanie, który zadba o nasze interesy i będzie w stanie dokładnie oszacować, jaka kwota nam się należy. Otrzymujemy pewność, że nasze prawa, jako konsumenta zostaną uszanowane, ale przede wszystkim zyskujemy spokój. Jest to rynek coraz bardziej konkurencyjny a co za tym idzie prowizje odciągane przez takie firmy znacznie spadły. Czy poleciłbym skorzystać z pomocy w uzyskaniu odszkodowania z usług naszej kancelarii? Oczywiście zdecydowanie tak. Dlaczego? Ponieważ wbrew ogólnej opinii firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań, w szczególności nasza firma, która działa tylko i wyłącznie w oparciu o wynagrodzenie prowizyjne od uzyskanego odszkodowania, to idealny partner w sporze z ubezpieczycielem. Nie pobieramy opłat wstępnych, przed podęciem współpracy bezpłatnie analizujemy sprawę i oceniamy zasadność roszczeń. Negocjujemy z zakładem ubezpieczeń jak z równorzędnym podmiotem a po zakończonej sprawie pobieramy wynagrodzenie, jako ułamek wypłacanego odszkodowania. Decyzja o współpracy zawsze jest podejmowana wspólnie i zależy od rodzaju sprawy – drobna rysa na drzwiach z parkingu może nie być warta zachodu, ale jeżeli auto uległo znacznemu zniszczeniu, albo podczas wypadku doznaliśmy jakiegoś urazu, to pomoc ze strony wyspecjalizowanego podmiotu, który profesjonalnie obroni nasze interesy, będzie zawsze najlepszym rozwiązaniem.

pomoc w uzyskaniu odszkodowania

  1. Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie?
  2. Nadal masz wątpliwości czy należy Ci się odszkodowanie?
  3. Chciałbyś uzyskać poradę i odpowiedzi na pytania związane z Twoją sytuacją?

Nasi eksperci czekają na Twój telefon. Skontaktuj się z jednym z nich i uzyskaj wyczerpujące odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Rozmowy i porady prowadzimy na najwyższym poziomie. Gwarantujemy, że telefon odbierze pracownik kancelarii, który specjalizuje się w tego typu sprawach. Ze względu na specjalizację oraz szeroką wiedzę i doświadczenie w temacie już podczas pierwszej rozmowy dowiesz się czy w sytuacji, w której się znalazłeś masz prawo do tego, aby starać się o odszkodowanie. Przedstawimy Ci też szczegółowo jak w praktyce wygląda sam proces występowania o odszkodowanie a także to, co możemy zaoferować ze swojej strony.


Dowiedz się dlaczego powinieneś zgłosić do NAS swoją sprawę